rew
Ulaş OSB Mah. 207. Sokak No:1/1 Ergene2 OSB Ergene/Tekirdağ

Hakkımızda

UGS, Tekirdağ Ergene 2 Organize sanayi bölgesinde Polyester Elyaf üretmek  için kurulmuştur. 

 

Şirketimiz ilk kurulduğunda geri dönüşüm konsepti ile ham madde imalatı konusunda faaliyetlerini de sürdürmüştür. 

 

Geri dönüşüm sektöründe 30 yılı aşkın tecrübe sonucunda, son on yıl içerisinde üretim sanayisine giriş yapıldı ve 2004 yılında Pet Flake tesisi kuruldu.

 

Geri dönüşüm sektöründe ÇED raporlu, ambalaj ve ambalaj atıklarını toplama ve ayrıştırma lisanslı firmamız;

Tekirdağ Ergene, İstanbul Sultangazi ve İstanbul Ümraniye'deki tesisleri ile tüm Türkiye'ye hizmet verebilecek kapasitededir.


Hurda pet şişelerden üretilen Pet Flake'i, daha entegre bir sistemde kesik elyafa dönüştürme projesiyle yola çıkarak Polyester Kesik Elyaf üretimine başlanmıştır.


Yurt içi ve yurt dışında birçok firmaya Pet Flake ve Polyester Kesik Elyaf (PSF) tedarik etmekle birlikte Polyester Şeridi 2015 yılında ürün yelpazemize ekledik.

 

Üretim tesisimiz 12.000 m2 toplam kapalı alana sahip 3 binadan oluşup 30.000 maçık alana sahiptir.


Polyester Kesik Elyaf ürünümüzün GLOBAL RECYCLED STANDARD sertifikası mevcuttur.


 Misyonumuz, “Doğayı koru”  vizyonu doğrultusunda geri dönüşüm işine odaklanan, dünyanın en büyük geri dönüşüm şirketi olmaktır.


Çalışanlarımıza ve faaliyet gösterdiğimiz toplumlara yaşanabilir bir çevre fırsatları sağlayarak müşterilerimiz için en iyisini üretmeyi amaçlıyoruz. Ve yaptığımız her işin içinde dürüstlük, adalet ve bütünlük arıyoruz.


UGS-Uğur Geri Dönüşüm ve Elyaf; polyester kesik elyaf ve polyester şerit üretiminde Türkiye ve Avrupa'nın pazar lideri olmayı hedeflemektedir. 


Şirketimiz köklü bir geçmişe sahip olup üretim kalitesini ve hizmet anlayışını ön planda tutmaktadır.